برگزاری مراسم ولادت آیت الله حائری طبسی در کوم

به گزارش خبرگزاری موج قم، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در این مراسم با اشاره به شخصیت ارشد مرحوم آیت الله حائری طبسی گفت: این عالم بزرگوار در علم و ارادت به اهل بیت فوق العاده بود. (ع) «خدمات اجتماعی او هنوز مایه برکت برای نسل و دوستانش است که از برکات و خدمات او در اینجا است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدمهدی میرباقری وی با اشاره به آیه «قصه مردم که باید ترک کنند که باید بگویند ایمان آوردند و نمی افتند»، گفت: خداوند متعال در اینجا یک اشتباه محاسباتی را آشکار می کند. این اشتباه این است که انسان هر چقدر هم ادعای مؤمن بودن داشته باشد، خداوند او را رها می کند و می تواند در کنار مؤمنان باشد و از نعمت های خداوند در دنیا برای مؤمنان برخوردار شود.

میرباقری با اشاره به مشکلات پیش آمده پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) و تبیین امتحان الهی برای مدعیان ایمان، گفت: خداوند می فرماید سنت ما برای همه اقوام پیشین این بود که قیامی مانند کوره ایجاد کردیم. در آن طلا قرار دهید تا پاک و ناپاک از هم جدا شود. زیرا نتیجه این ناآرامی بزرگ این است که مؤمن و کافر و صادق و ناصالح از هم جدا می شوند و وقتی از دل طغیان سلامت بیرون می آیند مؤمن می شوند.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه این قیام گاهی توسط دشمن انجام می شود، افزود: گاهی خداوند متعال به دشمن اجازه می دهد که بستری برای قیام ایجاد کند. یعنی شیطان و جبهه باطل به ساختن یک کوره بزرگ کمک می کنند. 1400 سال است که این کوره پابرجاست و جلوی مؤمنان دائماً دچار مشکل است که سنت خداوند است.

  اظهار نظر رئیس ستاد کل ارتش آمریکا درباره خروج نیروهای قدس از لیست تروریستی

گفتنی است، مرحوم آیت الله سید محمدعلی حائری طبسی در سال 1325 هجری قمری در خانواده علم و حقوق در کربلا دیده به جهان گشود. وی فرزند مرحوم آیت الله سید محمدرضا حائری طبسی از علمای کربلا و امام جماعت سیدالشهدا(ع) بود.

مرحوم آیت الله حائری طبسی توسط رژیم بعث عراق به زندان افتاد و سپس از کشور اخراج و به ایران بازگشت و به امامت جمعه طبس مشغول شد.

پس از سالها خدمت در آستان مکتب اهل بیت (ع) سرانجام در پانزدهم جمادی الثانی 1424 هجری قمری برابر با 1382 هجری قمری دارفانی را وداع گفت و در مقبره شیخان قم به خاک سپرده شد.

دیدگاهتان را بنویسید