انهدام باندهای سازمان یافته جرائم اقتصادی در مازندران/ 35 جنایت اقتصادی 50 میلیاردی

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سردار مرتضی میرزایی با اعلام این خبر گفت: مخالفت متخلفان نظام اقتصادی در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت مجرمانه و سازمان یافته یک شرکت بازرگانی جعلی، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات پلیس امنیت اقتصادی مشخص شد اعضای این باند کلاهبردار در پوشش شرکت فنی و مهندسی با تصرف غیرقانونی اراضی ملی و تفکیک غیرقانونی آن با اسناد جعلی اقدام به فروش و کلاهبرداری می کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: در تحقیقات انجام شده مشخص شد این افراد با تجاوز به حوزه مالی و اقتصادی با فریب افکار عمومی و ایجاد سازوکاری برای پرداخت تسهیلات کلان و معرفی شرکت به عنوان سرمایه گذار، اقدام به اخذ رشوه و کلاهبرداری از شهروندان می کنند. متاسفم.

وی افزود: اعضای این باند سازماندهی شده در بخشی دیگر از فعالیت های مجرمانه خود با جست و جو در سایت های فروش اموال غیرمنقول و اجناس در سایت های شیپور و دیوار، املاکی را که باید بلافاصله و با استفاده از حواله های جعلی به فروش می رسید، شناسایی کردند. و با مبالغ بالاتر.» به قیمت واقعی اموال از دست مالباختگان خارج شد.

سردار میرزایی گفت: این باند سازماندهی شده متشکل از اعضای حقوقی، داوری، محاسباتی و سایر اعضای هیئت مدیره به صورت برنامه ریزی شده سعی در جلب مشارکت مردمی در 4 حوزه تصرف اراضی ملی و تفکیک غیرقانونی آن، اخلال مالی و اقتصادی با فریب افکار عمومی داشتند. ، توقیف اموال ملی تصرف شده با ارز گلایسین (پولشویی و سرمایه گذاری در عرصه بین المللی برای فرار از کشور) و استفاده از حواله های تقلبی در قالب پرداخت نقدی را فریب دادند.

  تسلیت آیت الله جوادی آملی برای جان باختگان حادثه در کلانشهر آبادان

وی با استناد به بررسی های اطلاعاتی و عمیق پلیس امنیت اقتصادی از شناسایی تمامی اعضای این باند با 35 فقره کلاهبرداری به ارزش 50 هزار میلیارد ریال خبر داد و افزود: با هماهنگی قضایی متهم در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به تخریب این باند سازماندهی شده برای جرایم اقتصادی وی با معرفی 11 متهم این پرونده به مراجع قضایی خاطرنشان کرد: عزم و اراده پلیس و دستگاه قضایی برای برخورد با مخربان نظام اقتصادی جدی تر از همیشه است.

دیدگاهتان را بنویسید