اتحادیه میهنی کردستان تهدید به بازگشت به سناریوی ریاست جمهوری 2018 کرد

خبر عجیب

شفقنا- اتحادیه میهنی کردستان امروز (شنبه) تهدید کرد که به سناریوی ۲۰۱۸ که شامل جمع آوری امضا برای رای دادن به نامزد ریاست جمهوری این کشور می شود، باز خواهد گشت.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرات نیوز، کاروان انور، یکی از اعضای دفتر اطلاع رسانی اتحادیه گفت: گفتگوها و گفتگوها در مورد ریاست جمهوری و راست کردستان در فضایی آرام و بدون هیچ گونه اختلالی انجام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که توافق اخیر ما با حزب دمکرات کردستان این بود که همین پیام را در مجلس داشته باشیم، اما بدون اطلاع دیدیم که این حزب با علم به اینکه این پست متعلق به اتحادیه میهنی است، هوشار زیباری را برای ریاست جمهوری معرفی کرد.
انور افزود: “همه چیز طبق برنامه پیش نرفت و هنوز تصمیم گیری نشده است و ما هنوز زمان داریم و اتحادیه ملی از موضع خود دفاع می کند.”
این عضو اتحادیه میهنی افزود: ریاست جمهوری از سال 2003 به عنوان یک سمت اصلی متعلق به کردها بوده و طبق توافقات انجام شده بخشی از اتحادیه میهنی کردستان است و حزب دمکرات ریاست اقلیم را بر عهده خواهد گرفت. هنوز زمان آن فرا نرسیده است و ما همچنان به حقوق خود بر اساس توافقات متعهد هستیم.»
وی گفت: در صورت عدم توافق، سناریوی سال 2018 به وجود می آید که شامل جمع آوری امضا برای رای دادن به کاندیدای صنفی می شود، اما امیدوارم به توافق کامل برسیم، در غیر این صورت چاره ای جز جمع آوری امضا در مجلس نداریم. .
اخبار فرات را ببینید.

  پرسپولیس بازگرداندن بازیکنان به تنظیمات کارخانه؛ حفاظت از تأخیر خواندن

خبر قبلیرئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد؛ Omicron در کشور کشته شد / 3 نفر جان باختند

دیدگاهتان را بنویسید