آیت الله یطربی: اگر مردم از راستگویی منحرف شوند، فرهنگ نفاق و نفاق باعث نابودی فرد و جامعه می شود.

خبر عجیب

شفقنا- مدیر حوزه علمیه کاشان گفت: اگر فرهنگ حق و حقیقت در جامعه به فراموشی سپرده شود و مردم از این دو فضیلت دور شوند، آنچه جایگزین این فضیلت می شود فرهنگ نفاق و نفاق است که فرد و جامعه را نابود می کند. “

به گزارش شفقنا، آیت الله یطربی در درس خارج فقه خود اظهار داشت: در شرح نامه امیرالمومنین علیه السلام به امام حسن و امام حسین علیهما السلام عبارت «از طریق کلام حق» را بگویید; روایت امام کاظم المعظم می فرماید: هلاکت باشد، ولی در حقیقت رستگاری و نجات تو در آن است، و دروغ و تناقض را رها کن، هرچند نجات تو در آن است، اما در حقیقت هلاکت و فنای تو در آن است.

وی افزود: در داستان ها بر حقیقت و حقیقت بسیار تاکید شده است، از این رو این دو فضیلت از فضیلت ها و اعمال برتر محسوب می شوند. حتي در روايت از همه كارهاي پسنديده از قبيل امر به معروف و جهاد در راه خدا ياد مي شود و اضافه مي كند كه بالاتر از همه اين اعمال، كلام حق بر حاكم گنهكار گفته مي شود.

مدیر حوزه علمیه کاشان گفت: حقیقت در صورت مشکوک بودن و هرگونه احتمال خطر ارزش زیادی دارد. در روایات آمده است که نباید به نماز و روزه و ناله مردم در شب نگاه کرد و این اعمال نباید ما را فریب دهد. مهمترین چیز این است که صادقانه و منصفانه عمل کنید. به طور کلی ملاک شناخت انسان ها صداقت و راستی آنهاست.

وی تصریح کرد: تربیت جامعه باید به سمتی سوق داده شود که مردم صادق و راستگو باشند و این دو فضیلت ترویج شود. اگر فرهنگ حق و حقیقت در جامعه به فراموشی سپرده شود و مردم از این دو فضیلت دور شوند، آنچه جایگزین این فضیلت می شود، فرهنگ نفاق و نفاق است که یکی از بدترین رذایل اخلاقی است و فرد و جامعه را نابود می کند.

  پولیتیکو: پنتاگون به دنبال محدود کردن نیروهای هسته ای بایدن است

خبر قبلیتوضیحات اوجی از صادرات نفت سال آینده
خبر بعدیمدیرکل امور عشایر ایلام: خسارت 5 میلیارد تنی سیل به عشایر و جاده های آبدانان

دیدگاهتان را بنویسید