آسیب های اجتماعی زنان شاغل و چالش های پیش رو

خبر عجیب

شفقنا_سیده مرجان دبیری، پژوهشگر و فعال حوزه زنان و خانواده در یادداشتی که در اختیار شفقنا قرار داده است؛ به شرح زیر است:

اینجا ایران است، کشوری با انرژی خدادادی. کشوری که جای خود را به رنگ و بوی غیرت و مردانگی می دهد. کشوری که زنانش قدم به قدم و سایه به سایه مردانشان در عرصه های اجتماعی-اقتصادی و سیاسی حرفی برای گفتن دارند. اما با ظهور مدرنیته و تغییر شرایط اقتصادی و اجتماعی جوامع، زنان به سختی می‌توانند علاوه بر نقش مادری و همسری، مسئولیت‌های دیگری مانند کار بیرون از خانه را نیز بپذیرند. زنانی که در شرایط سخت و نابرابر برای امرار معاش خود و خانواده شان کار می کنند، بیشتر از مردان کار می کنند و در این میان زنان شاغلی هستند که به عنوان یکی از آسیب دیدگان اجتماعی در معرض آسیب های مختلف هستند. و این یعنی مرگ تدریجی رویای درونی آنها!

زنان شاغل اولین قربانیان بحران‌های اقتصادی هستند و وقتی صحبت از اخراج یا تعدیل کار به میان می‌آید، زنان حرف اول را می‌زنند و بسیاری از کارفرمایان معتقدند زنان در صورت ازدواج و باردار شدن بازدهی کمتری دارند و اینجاست که تجربه و مهارت‌ها وارد عمل می‌شود. … لازم است، کنار بگذارید. و حتی کمترین سهم را از بیمه دارند و نبود بیمه مادر و پایه باعث شده زنان شاغل بیشتر دچار فرسودگی شغلی شوند.

ناگفته نماند که ورود صنعت و ماشین آلات آنچنان که می شود بد نیست، اما این ضعف ها بر اشتغال زنان تاثیر گذاشته و در بسیاری از موارد رنج های گذشته همواره بر زندگی آنان سایه افکنده است و به نظر می رسد راهی برای حل این مشکلات وجود نداشته باشد. زنان شاغل در آمارهای رسمی 5 درصد از کل نیروی کار را تشکیل می دهند و چون اغلب در بخش غیررسمی شاغل هستند، جایگاهی در آمار ندارند و نادیده گرفته می شوند. اما حتی در بخش رسمی نیز از حقوق اولیه قانونی خود برخوردار نیستند و این قانون نادیده گرفته شده باعث شده است که کارفرمایان علاقه ای به استخدام زنان شاغل و ایجاد حق شیردهی برای فرار از قانون مرخصی زایمان نشان ندهند و باغ ها باید از استخدام زنان شاغل خودداری کنند. . انکارناپذیر است که قانون کار جمهوری اسلامی گامی مثبت و ارزنده در راستای حقوق زنان شاغل است، اما نمی توان انکار کرد که همچنان نیاز به نگارش و نگارش سایر مقررات مبتنی بر قوانین مترقی اسلام وجود دارد. در قالب قانون اشتغال زنان شاغل به منظور تضمین کرامت انسانی زنان شاغل با حفظ فضای شخصی آنان نوشته شده و با وجود همه دغدغه ها و غم ها در گام اول به فکر رشد و توسعه کشور باشیم. پس درآمد برای او و خانواده اش مناسب است.

  دولت شهر به چیزهایی که به مردم احساس خوبی می دهد توجه می کند

راه حل های زیادی برای حل مشکل زنان شاغل وجود دارد که باید عادلانه و عادلانه در کار کارشناسان شرکت کرد تا زنان شاغل بتوانند مطالبات قانونی خود را به نحوی پیگیری کنند و اینجاست که باید کارگروه های تخصصی زنان شاغل وارد عمل شوند. با مساعدت و حمایت وزارت کار با مشارکت اتحادیه های رسمی و غیررسمی زنان و در چارچوب قانون احقاق حقوق و تقویت نظارت بر کار در محیط های کاری زنان برای رفع برخی از توهمات سهل انگاران و ایجاد فضای امن. زنان شاغل

خبر قبلیثبت نام اعتکاف دانشجویی تا 10 بهمن ماه ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید