من با مربیان بزرگی مثل ولاسکو کار کرده ام

به گزارش موج نیوز، نشست خبری الساندرا کامدلی، سرمربی ایتالیایی تیم والیبال بانوان ایران در کمیته ملی المپیک برگزار شد. کمدل در این نشست ابتدا به زبان فارسی به تبریک سال نو پرداخت و سپس گفت: من الساندرا مربی درجه سه ایتالیا هستم. من با باشگاه های زیادی در لیگ برتر ایتالیا کار کرده ام و بازیکنان زیادی در لیگ برتر با من کار کرده اند. در بخش ملی والیبال مردان هم کار کردم. من کمک مربی جام زیر 19 سال بودم. 13 سال در یکی از استان های ایتالیا برای والیبال بانوان کار کردم. البته در تمام این سال ها با تیم های ملی ایتالیا کار کردم. من این فرصت را داشتم که با مربیان بزرگی مانند ولاسکو کار کنم.

وی ادامه داد: من معلم هستم و در دانشگاه فن آوری والیبال تدریس می کنم و معلم بین المللی هستم. 2 پسر دارم و پسرانم در سری A و B والیبال بازی می کنند و یکی از پسرهایم ناشنوا است و همین باعث شد وارد والیبال شوم. برای ناشنوایان و کار در این زمینه از سال 2016 و ما به اهداف خوبی دست یافته ایم. مربیگری در بخش بانوان مرا به فرد بهتری تبدیل کرد.

کمبل درباره برنامه‌های خود برای استعدادیابی و توده‌ها گفت: من دو نوع هدف را با فدراسیون ایران پیشنهاد کرده‌ام: یکی ارتقای جایگاه ایران در والیبال در آسیا و دیگری حفظ ثبات این موقعیت. این را می توان با کار با دختران جوان انجام داد. برای ایجاد ساختاری باثبات و سطح بالاتر استعدادها را شناسایی کرده و والیبال را در سراسر ایران ارتقا می دهیم.

  حق رای ایران در سازمان ملل دوباره فعال شد

وی در پاسخ به این سوال که ارتقای جایگاه والیبال بانوان چقدر زمان می برد؟ وی گفت: اکنون نمی توانیم به این سوال پاسخ دهیم زیرا به تازگی با والیبال بانوان ایران آشنا شده ام و باید کار کنم و سپس به این سوال پاسخ دهم.

سرمربی بانوان درباره شناختش از تیم های آسیایی گفت: همه تیم های آسیایی را می شناسم چون همیشه آنها را دنبال کرده ام. دوست من مربی کره ای است و من تیم های آسیایی را تماشا می کردم.

وی در پاسخ به این سوال که رهبری فدراسیون ایران را چگونه دیدید؟ وی گفت: 15 روز میهمان فدراسیون بودم و برایم بسیار ارزشمند بود. موفق شدم چند بازی لیگ برتر مثل سایپا و باریج را ببینم. دی ماه ایران نخواهم بود اما باز هم بازی های تیم ها را آنلاین تماشا می کنم. بازی های ایران را دیدم. دختران و زنان به ورزش زیاد عادت دارند و روی کاری که انجام می دهند متمرکز هستند. من دختران زیادی را دیدم که استعداد رسیدن به بالاترین سطح والیبال را دارند. من معتقدم ایران استعدادهای زیادی دارد. من هنوز نتونستم دخترای ایرانی خارج از کشور مثل مختاب، نگین، سودابه رو ببینم، حتما به زودی باهاشون آشنا میشم.

وی افزود: از چند باشگاه مانند پیکان، بریج و ذوب آهن بازدید کردم. برای من بسیار مهم بود که بدانم والیبال ایران چگونه گسترش یافت. جلسه مهمی با نایب رئیس و آخرین سرمربی تیم ملی داشتم. همچنین با مربیان نوجوان ملاقات کردم و به این فکر کردیم که چگونه با هم کار کنیم. از همان ابتدا به صراحت گفتم که اینجا نیستم که کار آنها را قضاوت کنم، بلکه برعکس از آنها تشکر می کنم. من می خواهم روش های جدیدی را به کارهای قبلی اضافه کنم. تجربه مربیان ایرانی به من کمک می کند که بهتر بدانم.

  تدوین: برنامه ریزی رسانه ای متاثر از شرایط اقتصادی است/ به زودی در قالب و صفحات «ساختمان» تغییراتی خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید