دادگاه شهردار و اعضای شورای شهر لواسان برگزار شد

به گزارش موج نیوز به نقل از قوه قضاییه، محاکمه شهردار و اعضای شورای شهر لواسان به ریاست قاضی بابایی در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

قاضی بابای در ابتدای جلسه با اشاره به 51 متهم این پرونده مواد 193 و 194 قانون آیین دادرسی کیفری از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست را در حین انجام وظیفه قرائت کند.

محمدجعفرزاده سخنگوی دادستان گفت: منطقه لواسان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و نوع آب و هوا و قرار گرفتن در شمال تهران به بخش مهمی از زمین خواری و حریم شخصی برخی افراد تبدیل شده است.

وی افزود: متهمان این پرونده که شامل شهردار لواسان، اعضای شورای شهر لواسان، برخی از مسئولان و مجریان شهرداری است، با سوء استفاده از موقعیت خود و سوء استفاده از اختیارات مواد 100، 77 و 5 به نیت مجرمانه خود دست یافته اند.

دادستانی افزود: اگر 200 هکتار زمین در لواسان داشته باشید به دلایل قانونی فقط 150 تا 200 متر می توانید بسازید اما این افراد با گرفتن رشوه و سوء استفاده از نظم 100 جرم مرتکب شده اند.

جعفرزاده ادامه داد: نحوه کار این متهمان به این صورت بود که پلیس راهور با شناسایی ساختمان ها و اطلاع به مافوق خود و نیز با بررسی و ارزیابی متراژ ساختمان و زمین و دریافت رشوه، میزان رشوه را مشخص کرد و مرتکب اعمال مجرمانه شد. با استفاده از کمیسیون طبق ماده 100.

  آیت الله نورمفیدی: صف ثقل الهی در برابر متخلفان و مهاجمان در حال شکل گیری است/ در این شرایط باید هوشیار باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید