جزئیات امداد رسانی هلال احمر در شهرهای سیل خیز جنوب

به گزارش موج نیوز، پیرحسین کولیوند صبح امروز در گفت و گوی زنده تلویزیونی با شبکه خبر در تشریح جزئیات اقدامات بشردوستانه در استان های آسیب دیده هواشناسی اظهار داشت: در روزهای اخیر فارس، کرمان، هرمزگان، بوشهر و سیستان و بلوچین در فهرست هواشناسی قرار گرفتند. پدیده ها.

وی افزود: 16 شهر فارس تحت تاثیر این حوادث قرار گرفتند و متاسفانه دو نفر بر اثر سیل جان باختند. در کرمان تعدادی از شهرستان ها درگیر بارندگی و سیل شدند و کمک های لازم صورت گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به بارندگی ها در هرمزگان گفت: بارندگی های شدید در این استان منجر به سیل شده و در حال تخلیه آب از منازل خود هستیم اما اخطارهای قبلی داده شده است.

کولیوند گفت: در بندرعباس به دلیل بارش سیل آسا شاهد وقوع سیل و مشکلاتی بوده ایم که خوشبختانه کمک رسانی در این شهرستان ادامه دارد. در میناب با کمک بالگردهای هلال احمر کمک رسانی می کنیم.

وی افزود: در بوشهر، سیستان، بلوچستان و کنارک ادامه دارد و خودروهایی که در اثر سیل دچار مشکل شده بودند نیز رهاسازی شده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اسکان اضطراری در برخی شهرستان ها گفت: برخی از مناطق زلزله زده هرمزگان دچار آبگرفتگی شدند و کانکس های اورژانس کمک های لازم را انجام دادند.

وی گفت: هلال احمر با تمام توان آماده خدمت رسانی است و در صورت بروز مشکل در هر نقطه از کشور هموطنان می توانند با سامانه 112 تماس بگیرند.

وی در خصوص آمادگی نیروهای هلال احمر برای مقابله با پدیده های هواشناسی خاطرنشان کرد: نیروهای هلال امدادی و آموزش های عملیاتی لازم را دیده اند و در آمادگی کامل هستند. همچنین روز شنبه شاهد انتقال تعدادی از اعضای سازمان جوانان هلال احمر به سازمان امداد و نجات و افزایش تعداد نیروهای امدادی بودیم.

  مهاجران مهمترین عامل تعیین کننده رقابت آمریکا و چین در فناوری و هوش مصنوعی در آینده خواهند بود / پیش بینی منافع ملی

دیدگاهتان را بنویسید