ثبت نام 2 میلیون و 387 هزار و 78 نفر در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش خبرگزاری موج وزارت راه و شهرسازیمعاون مسکن وزیر مسکن در تازه ترین گزارش خود از ثبت نام 2 میلیون و 387 هزار و 78 نفر در سامانه ملی مسکن خبر داد.

ثبت نام نهضت ملی مسکن که تا 15 دی ماه تمدید شد پس از 15 دی ماه برای افراد غیر واجد شرایط انجام می شود و این دسته از داوطلبان باید با ثبت نام به آدرس saman.mrud.ir اقدام کنند.

بر این اساس افراد مجرد پس از ابلاغ نهایی دستورالعمل مشروط بر تنظیم تعهدنامه محضری جهت ارائه قرارداد در هنگام تحویل واحد مسکونی می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام کنند. بر اساس متن پیشنهادی برای ابلاغ، در صورت عدم انجام تعهد به ازدواج در زمان انتقال، قرارداد انتقال سهم فسخ می شود.

لازم به ذکر است در استان تهران در 12 شهرستان از جمله اسلام شهر، پاکدشت، پیشوا، رباط کریم، ورامین، بومهن، دماوند، رودهن، فیروزکوه، شهر جدید هشتگرد، شهرستان جدید امکان ثبت نام وجود دارد. پرند و شهر جدید ایوانکی. . اما تهرانی ها تنها مجاز به ثبت نام در شهرهای پاکدشت، رباط کریم، پرند، هشتگرد و ایوانکی هستند و در صورت اشتباه ثبت نام در سایر شهرستان های استان باید زمان باقی مانده را انصراف داده و مجددا شهر مناسب را انتخاب کنند.

متقاضیان سایر شهرستان های استان تهران (به استثنای تهران) می توانند فقط در شهر محل سکونت خود نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

گفتنی است، ثبت نام نهضت ملی مسکن یک ماه پس از ابلاغ قانون جهش تولید از سوی رئیس جمهور در تاریخ 28 مهرماه در سایت saman.mrud.ir آغاز شد. نهضت ملی مسکن یکی از سیاست های اصلی مسکن دولت سیزدهم است که بر اساس آن دولت در نظر دارد در مدت چهار سال 4 میلیون مسکن بسازد. متقاضیان دارای چهار شرط ازدواج و سرپرست خانوار، حداقل 5 سال اقامت در شهر مورد تقاضا، فاقد ملک شخصی و در نهایت عدم استفاده از تسهیلات دولتی از ابتدای انقلاب مسکن می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

  قرارداد 16000 میلیارد تنی شهرداری و شرکت مپنا برای تکمیل خط 2 مترو اصفهان

بر اساس این قانون، زنان خوداشتغال به شرط داشتن حداقل 35 سال سن، دارای معلولیت جسمی و حرکتی و 20 سال تمام می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) شرکت کنند. همچنین قانون برای سرپرستان خانوار محدودیت سنی تعیین نکرده است، زیرا این افراد به عنوان سرپرست خانوار تعریف می شوند و ملاک قانونگذار متأهل بودن یا سرپرست بودن است. در عین حال، زن و مرد سرپرست خانواری که به دلیل طلاق تنها زندگی می کنند و سرپرست فرزندان خود هستند، خانوار محسوب می شوند و بدون ضوابط سنی می توانند ثبت نام کنند.

بر اساس مصوبه جدید شورای عالی مسکن، مردان مجرد بالای 45 سال و بیماران خاص می توانند با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.

به گفته معاون مسکن و ساختمان در امور مهاجران کلان شهرها، سابقه سکونت به یک سال کاهش یافته است. به عبارتی اگر فردی ساکن کلانشهری باشد و در شهر دیگری درخواست مسکن کند با حدود یک سال اقامت در همان شهر امکان ثبت نام در طرح ملی مسکن وجود دارد. همچنین برای مستخدمین، نیروهای نظامی و روحانیون بر اساس دستور اداری و یا به تشخیص حوزه های علمیه 5 سال سابقه کار در طرح نهضت ملی مسکن الزامی نیست. این افراد می توانند در سایر شهرهای کشور به جز تهران از این مزیت بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید