خبردنا: شرکت های تولیدی تعطیل شده در حال بازگشت به چرخه اقتصادی هستند

خبر عجیب

شفقنا- معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت به دنبال تدوین و اجرای برنامه ای به نام نهضت احیا است که بر اساس آن شرکت های تولیدی تعطیل شده یا با ظرفیت پایین فعالیت می کنند با ظرفیت جدید به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.

به گزارش شفقنا، محمد محبر با تاکید بر اهتمام و عزم ویژه دولت برای حمایت از بخش تولید، گفت: تولید تنها راه نجات اقتصاد کشور است و می تواند با مسائلی مانند رشد اقتصادی، بیکاری، سرمایه گذاری، قدردانی از ملیت مقابله کند. ارز و کنترل تورم

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه ها و رویکردهای دولت برای حمایت از بنگاه های تولیدی گفت: دولت به دنبال تدوین و اجرای برنامه ای به نام نهضت احیا است که بر اساس این طرح، تاسیسات تولیدی بسته یا کم ظرفیت بر اساس آن تنظیم شود. آنها برای حمایت و ادامه فعالیت اقتصادی خود با قدرت جدید فعال هستند.

این مخبر با تاکید بر لزوم جلوگیری از واردات کالاهایی که نمونه مشابه آنها در کشور تولید می شود، گفت: . نباید در کشور تولید شود «برای ورود به کشور.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وضعیت کشور در دوران تحلیف دولت سیزدهم گفت: خوشبختانه امروز هیچ نگرانی برای تامین کالاهای اساسی و ارز لازم در کشور وجود ندارد.

محبر با اشاره به ظرفیت های متعدد دریایی و استخراجی کشور گفت: یکی از مزیت های مهم ایران وجود معادن است که متأسفانه با وجود ظرفیت های عظیم در این حوزه، اقدامات و برنامه ریزی مناسبی را در این حوزه شاهد نبوده ایم. “

  فیروزجا در سال 2021 به پدیده شطرنج جهان تبدیل شده است

معاون اول رئیس جمهور همچنین به دسترسی به دریا و 2700 کیلومتر نوار ساحلی در کشور اشاره کرد و افزود: با اتکا به عنایات الهی و فرصت های موجود در کشور می توان اقدامات توسعه اقتصادی کلان را انجام داد اما متاسفانه به درستی. باشد. «این نعمت ها در نظر گرفته نشد.

این مخبر بر پرهیز از خام فروشی مواد معدنی تاکید کرد و تصریح کرد: در صورت تمرکز بر اقتصاد دیجیتال و اقتصاد دریایی، گام های موثری در راستای توسعه کشور برداشته می شود.

معاون اول رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود بر اهمیت دیپلماسی اقتصادی تاکید کرد و گفت: سفرا باید به موضوع دیپلماسی اقتصادی به ویژه با کشورهای همسایه توجه جدی داشته باشند زیرا می تواند گشایش های اقتصادی را برای کشور به دنبال داشته باشد.

در این جلسه اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی نیز به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و دغدغه ها و دغدغه های موجود در حوزه صنعت و معدن را مطرح کردند.

ضرورت حمایت از تولید داخلی و فعال سازی ظرفیت های مازاد در بخش تولید، توجه به بخش معدن و نوسازی ماشین آلات فرسوده و حمایت از معدن کاران، ساماندهی وضعیت تولید، قیمت و کیفیت خودرو، گسترش روابط اقتصادی با کشورهای همسایه و ارزیابی اقدامات دولت یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی بود.

دیدگاهتان را بنویسید