اپل برای نجات مغز به برخی مهندسان پاداش می دهد

رسانه شفقنا- اپل برای نجات مغز به برخی مهندسان جوایز غیرمعمول و قابل توجهی در قالب سهام این شرکت ارائه می دهد.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اپل هفته گذشته پاداش هایی را خارج از چرخه برخی از مهندسان خود در طراحی سیلیکونی، سخت افزار، نرم افزار و عملیات به عنوان واحدهای محدود اعلام کرد. این سهام چهار سال دیگر فروخته می شود و این افراد را برای ماندن در اپل ترغیب می کند.

این جایزه که دریافت کنندگان خود را شگفت زده کرد، از حدود 50000 تا 180000 دلار متغیر بود. به گفته منابع آگاه، بسیاری از مهندسان حدود 80 هزار، 100 هزار یا 120 هزار دلار سهام دریافت کرده اند. این سهام توسط رهبران به عنوان پاداش برای کسانی که عملکرد خوبی داشتند اعلام شد.

اپل در حال جنگ با استعدادها با شرکت‌هایی در سیلیکون ولی و فراتر از آن است، در حالی که پلتفرم‌های متا (فیسبوک سابق) به عنوان یک تهدید آشکار ظاهر می‌شوند. این شرکت در چند ماه گذشته حدود 100 مهندس اپل را استخدام کرده است، اما این یک مشکل یک طرفه نیست و اپل تعدادی متا کارمند کلیدی را استخدام کرده است. این دو شرکت که قصد دارند تا دو سال آینده محصولات جدیدی را در حوزه واقعیت مجازی روانه بازار کنند و هدفون و ساعت هوشمند اضافه کنند، احتمالاً به رقبای جدی در این زمینه تبدیل خواهند شد.

این جایزه بخشی از بسته های جبرانی معمولی اپل نیست، که شامل پرداخت اولیه، تبلیغات و جوایز نقدی است. اپل گاهی اوقات جوایز نقدی بیشتری را به کارمندان خود ارائه می دهد، اما میزان سهامی که اخیرا وعده داده بود در طول زمان غیرعادی و غافلگیرکننده بوده است.

  اطلاعاتی در مورد کارمندان انویدیا فاش شد

این برنامه خشم برخی از مهندسین را که سهام دریافت نکرده اند و معتقدند روند انتخاب سلیقه ای است، برانگیخته است. برخی از جوایز معادل سهام سالیانه ای است که به برخی مهندسان داده می شود و در صورت ادامه رشد ارزش سهام اپل، ارزش آنها افزایش خواهد یافت. سهام اپل امسال 36 درصد افزایش یافت و به ارزش بازاری نزدیک به 3 تریلیون دلار رسید.

در همین حال، متا تلاش‌های خود را برای جذب مهندسان واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، نرم‌افزار و سخت‌افزار از اپل مضاعف کرده است. این غول رسانه های اجتماعی که مدیریت فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ را بر عهده دارد و بر متاورز (دنیای مجازی) و سخت افزارهای مرتبط تمرکز دارد، افزایش قابل توجهی حقوق پیشنهاد کرده است.

فرار مغزها سایر بخش ها از جمله تیم خودروهای خودران اپل را تحت تاثیر قرار داده است. این شرکت که به دنبال ساخت چندین دستگاه نسل بعدی از جمله خودرو، هدفون واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و مدل های جدید آیفون است، باید قدرت مهندسی خود را حفظ کند.

در همان زمان، برنامه اپل برای بازگرداندن کارمندان به سر کار باعث نارضایتی برخی از کارمندان شد و مهندسان شرکت های دیگر را جذب کرد. اگرچه اپل بازگشت خود به دفاتر را به تعویق انداخته است، اما نسبت به برخی از شرکت های فناوری، موضع سخت گیرانه تری در عملیات حضوری اتخاذ کرده است.

طبق گزارش بلومبرگ، اپل گفته است که انتظار دارد کارکنان این شرکت حداقل سه روز در هفته و مهندسان سخت افزار چهار تا پنج روز در هفته کار کنند. متا و سایر شرکت ها می خواهند سیاست های خود را انعطاف پذیرتر کنند. اما اپل در این ماه اعلام کرد که کارمندانش احتمالاً برای مدتی به کار از راه دور ادامه خواهند داد. این شرکت یک جایزه 1000 دلاری برای همه کارکنان اداری، خرده فروشان و پشتیبانی فنی خود اعلام کرد تا بتوانند پس از لغو دوره بازگشت، لوازم خانگی را خریداری کنند.

  آیا خط دروازه استقلال تغییر می کند؟

دیدگاهتان را بنویسید