کودکان 12 تا 18 ساله نیز باید واکسیناسیون خود را تکمیل کنند / پیشنهاد شروع واکسیناسیون کودکان 5 تا 11 ساله با دو واکسن

به گزارش موج نیوز، حمیدرضا جماعتی در حاشیه جلسه کمیته علمی کشوری کرونا، گفت: امروز جلسه کمیته علمی درمان سرپایی بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب برگزار شد و با توجه به اینکه برخی از داروها به تصویب رسیده است. سازمان های غذا و دارو در کشورهای دیگر: «بحث این بود که آیا این درمان ها باید به صورت سرپایی در بیماران ما استفاده شود یا خیر.

وضوح جدید برای RamedSavier

وی افزود: یکی از داروهای مورد نظر داروی رمدسیویر است که قبلا استفاده می شد اما بررسی های اخیر نشان می دهد که اگر رامدسیویر را از پنج روز به سه روز تغییر دهیم و در بیماران سرپایی که واکسینه می شوند تزریق نمی شود و استفاده می شود. در مراحل اولیه بیماری، یعنی. هفت روز اول بیماری و دارای یک عامل خطر نیز هستند. دلیل آن به عنوان یکی از مصوبات جلسه تصویب شد.

مولنپیراویر نیاز به مطالعه بیشتر دارد

جماتی ادامه داد: در مورد داروی مولنیپیراویر نیز بحث شد که با توجه به اینکه هنوز اطلاعات کافی در مورد آن وجود ندارد و مطالعات اخیر نشان داده است که حدود 30 درصد در پیشگیری از پیشرفت بیماری و بستری شدن در بیمارستان موثر است. و مقرر شد در هفته های آتی اطلاعات بیشتری در مورد آن در صورت وجود و یا تحقیقات بیشتر در کشورهای جهان مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورت حصول نتایج بهتر، مجدداً مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی همچنین گفت: Paxlovid که اخیراً توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به عنوان اولین داروی خوراکی سرپایی کرونا تایید شده است نیز در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت. اگرچه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است، اما هنوز در ایالات متحده استفاده نشده است. بر این اساس تصمیم بر این شد که این دارو با توجه به کارآیی بالای آن به عنوان یک کمیته علمی ارزیابی شود، با توجه به اینکه پیش بینی می شود در کشور با اوج تاج مواجه شویم.

  خیریه جویباری از دانشمندان برجسته کشور است

پیشنهاد به سازمان غذا و دارو برای افزودن پکسلووید به فهرست داروهای کشور

وی خاطرنشان کرد: مشخص شده است که Pixeloid 70 تا 80 درصد در افراد دارای عوامل خطر موثر است، بنابراین اگر در پنج روز اول بیماری تجویز شود، می تواند از بستری شدن در بیمارستان و مرگ جلوگیری کند. بنابراین تصمیم کمیته علمی این بود که به سازمان غذا و دارو پیشنهاد شود داروی پاکلووید را به فهرست داروهای کشور اضافه کند تا در صورت انجام تحقیقات بیشتر؛ اگر با پیک تاج مواجه بودیم، اقدامات سنتز و تولید در کشور تهیه و به تایید سازمان غذا و دارو می رسید. بر این اساس، اگر بخواهیم آن را در قالب کارآزمایی بالینی بر روی بیماران و در قالب مطالعات ارزیابی کنیم یا مطالعاتی از کشورهای دیگر انجام شود که این دارو را به عنوان یک داروی خوراکی ضد عروق کرونر تایید کرده اند، می توانیم بر اساس پروتکل های مورد نظر این کار را انجام دهیم. . از آن برای بیماران خود استفاده کنید.

وضعیت ردیابی Omicron در کشور

جماعتی گفت: پایش و تشخیص بیماری برای ویروس هایی که زمان تکثیر آنها بیش از یک هفته است اما به دلیل اینکه زمان تکثیر یا تکثیر آمیکرون 1.5 تا 3 روز است ارزیابی می شود. در عمل، طبق نظر سازمان بهداشت جهانی و جامعه علمی، پیگیری و پیگیری ممکن است چندان کاربردی نباشد و انجام نشود، اما عمدتاً بر اساس علائم بیماری و تعارض، پیگیری و آزمایشات انجام می شود.

کودکان 12 تا 18 ساله نیز باید واکسیناسیون خود را تکمیل کنند / پیشنهاد شروع واکسیناسیون کودکان 5 تا 11 ساله با دو واکسن

وی در خصوص واکسیناسیون زیر 12 سال نیز گفت: موضوع نوبت سوم واکسن هم اکنون برای افراد بالای 18 سال مطرح است. در سنین 12 تا 18 سالگی در بزرگسالی باید واکسیناسیون خود را تکمیل کنند. پیشنهاد واکسیناسیون افراد 5 تا 11 ساله در کمیته علمی در حال انجام است و در صورت تایید، کار انجام می شود. بهترین واکسن مقرون به صرفه ترین واکسن است. آنچه در حال حاضر برای تایید در نظر گرفته شده، واکسن سینوفارم و پاستوکوکس است که تاییدیه های لازم از سازمان غذا و دارو برای این گروه های سنی را نیز دارد.

  شروع ثبت نام موسسات برای دریافت کتاب ویژه بخش مجازی نمایشگاه

تاج دلمیکرون چیست؟

او درباره بحث تاج دلمیکرون گفت: «دلمیکرون یک جنبه قوی و قدرتمند است که بیشتر جنبه تئوری دارد. یعنی با توجه به اینکه ما هم دلتا و هم آمیکرون داریم، دانشمندان نظریه ترکیب این دو را برای ایجاد سویه جدیدی به نام دلمیکرون ارائه می‌کنند که از نظر عفونی بسیار مسری و از نظر شدت شبیه به دلتاها است. اما این بحث تئوری است و یکی دو کشور اعلام کرده اند که ما چنین جهتی داریم اما هنوز مورد تایید مجامع علمی و بین المللی قرار نگرفته است و ما هنوز در کشور خود و سایر کشورها آن را به رسمیت نشناخته ایم. بلند نکرد

دیدگاهتان را بنویسید