پکن: مشارکت چین و روسیه به اندازه یک کوه قوی است

خبر عجیب

شفقنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس خبری گفت که مشارکت استراتژیک پکن و مسکو تاکنون آزمون های زیادی را پشت سر گذاشته و همچنان کوهی استوار باقی مانده است.

به گزارش شفقنا از ایسنا، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه شنبه در نشست خبری درباره نقش پکن در جهان گفت: چین سیاست خارجی مستقلی را برای صلح دنبال می کند. چین همواره سازنده صلح جهانی، تقویت کننده پیشرفت جهانی، حافظ نظم بین المللی و تامین کننده رفاه عمومی بوده است.

وی در خصوص روابط چین و روسیه گفت: می خواهم تاکید کنم که مشارکت راهبردی همه جانبه چین و روسیه برای یک دوره جدید تمام آزمون ها را پشت سر گذاشته و مانند کوه استوار باقی مانده است. هدف همکاری چین و روسیه هرگز شکست دادن کسی نبوده است. هدف از این همکاری ارتقای پیشرفت هر دو کشور و دستیابی به نتایج سودآور برای همه کشورها است.

لیجیان گفت: ما آماده همکاری با روسیه و جامعه بین المللی برای حفظ یک سیستم بین المللی متمرکز بر سازمان ملل و همچنین نظم بین المللی تحت حاکمیت قوانین بین المللی هستیم. ما همچنین آماده همکاری با یکدیگر برای حمایت و اجرای چندجانبه گرایی، ترویج تعمیق همکاری سودمند متقابل بین کشورها، و ایجاد مستمر انگیزه های جدید برای ارائه یک نیروی تثبیت کننده برای پیشرفت و صلح جهانی هستیم.

خبر قبلیسناریوهای جدید برای توافقات سیاسی آینده در عراق

  شورای علمای شیعه افغانستان: تروریست های تکفیری به هیچ دین و ملتی وابسته نیستند

دیدگاهتان را بنویسید