هند از سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در تولید نیمه هادی ها خبر داده است

به گزارش شفقنا، از این مبلغ، 10 میلیارد دلار صرف طراحی و بهره برداری از اکوسیستم نمایشگر و نیمه هادی خواهد شد که شرکت های هندی تا 50 درصد از بودجه خود را به دست خواهند آورد. نیازهای خود را در قالب کمک مالی از دولت هند دریافت کنید.

دولت هند در بیانیه ای اعلام کرد: “ما از نزدیک با دولت های ملی برای ایجاد خوشه های فناوری پیشرفته با زیرساخت های لازم از نظر زمین، آب و برق با کیفیت بالا، خدمات لجستیک و اکوسیستم های تحقیقاتی همکاری خواهیم کرد. به این ترتیب می توان حداقل دو کارخانه سبز نیمه هادی ها و دو کارخانه تولید نمایشگر و محصولات مرتبط در کشور ایجاد کرد.

حدود 7.5 میلیارد دلار از این رقم صرف ساخت اکوسیستم‌های الکترونیک، سخت‌افزار فناوری اطلاعات، ترویج فعالیت‌های مرتبط و غیره می‌شود. حدود 13 میلیارد دلار برای راه اندازی اکوسیستم برای باتری ها، ماژول های خورشیدی، قطعات خودرو، تجهیزات شبکه و غیره هزینه خواهد شد.

دولت هند تاکید کرد که برنامه تصویب شده، نوآوری را در هند تشویق می کند و ظرفیت داخلی مورد نیاز برای تضمین حاکمیت دیجیتال هند را ایجاد می کند. همچنین فرصت های شغلی مختلفی در اختیار مردم هند قرار خواهد گرفت.

  اشتباه اطلاعاتی بریتانیا در مورد یک آدم ربا در کنیسه ای در تگزاس

دیدگاهتان را بنویسید