هدف ما حفظ هویت کلانشهر مشهد است

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در سخنانی گفت: واحدهای اسکان غیرمجاز در مشهد برای خدمت رسانی هوشمند به زائران ساماندهی شده است.

موسوی این سخنان را در دیدار با اعضای کمیته آسیب شناسی ستاد مبارزه با غیرقانونی استان خراسان رضوی بیان کرد و ادامه داد: “

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی وی همچنین گفت: ظرفیت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشهد در گرو وجود آن است به برکت حضرت رضا (ع) و طغیان تاج و تخت با همه بحران هایش ثابت کرد که اگر حرم رضوی تعطیل شود، مشهد نیز تعطیل می شود. بسته

وی گفت: ما برای حفظ آن تلاش می کنیم هویت مشهد ما هستیم و هدفمان این نیست که جلوی ساخت و ساز و هویت مشهد را بگیریم و متأثر از نمازگزاران و زائران باشد، هر مسیر و بناهای اطراف حرم رضوی برای خدمت یا به عشق امام رضا (ع) ایجاد شده است که مردم در این مناطق هستند. پرجمعیت هستند.

موسوی یادآور شد: ساختار و شکل گیری بافت نیز مبتنی است فرهنگ رضوی و این ارادتی است که مردم به امام رضا (ع) دارند و فرهنگ آن همچنان مطرح است و این فرهنگ باید در خدمت نمازگزاران باشد و مطلوب ترین خدمت را ارائه دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: پیشنهاد می شود مسیرهای منتهی به حرم رضوی برای بازدید زائران و گردشگران ساماندهی شود تا زائران علاوه بر این مسیرها با جاذبه های گردشگری آن نیز آشنا شوند.

  پلیس فرانسه یک مرد مسلح به چاقو را کشت

وی به لزوم استفاده از ظرفیت اشاره کرد هوشمند سازی وی برای ساماندهی اسکان غیرمجاز تاکید کرد: سامانه ای را ارائه کرده ایم که تمامی اسکان باید در این سامانه ثبت شود تا نظارت مستمر باشد.

موسوی در خاتمه خاطرنشان کرد: برای سازماندهی مراکز اقامتی از ظرفیت همه دستگاه ها اعم از شهرداری، نیروی انتظامی و قوه قضائیه استفاده می شود و مقایسه این دستگاه ها منجر به خدمات رسانی بیشتر به زائران می شود.

دیدگاهتان را بنویسید