نماینده روسیه در وین: پیشرفت در مذاکرات امروز غیرقابل انکار است

خبر عجیب

شفقنا- نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین تاکید کرد که در مذاکرات امروز در وین پیشرفت غیرقابل انکاری وجود دارد.

به گزارش شفقنا، میخائیل اولیانوف درباره مذاکرات امروز در وین در توییتی نوشت: امروز در جریان مذاکرات وین برجام، کارگروه مسائل هسته ای نشست مفیدی برگزار کرد. ما شاهد پیشرفت غیرقابل انکاری هستیم. لغو تحریم ها به طور فعال در یک محیط غیررسمی مورد بحث قرار می گیرد.

خبر عجیب

دیپلمات روس در توئیتی دیگر از دیدار صبح امروز خود با روسای هیئت های بریتانیا، فرانسه و آلمان خبر داد و آن را مفید و مثبت ارزیابی کرد.

علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب پس از نشست کمیسیون مشترک آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای گفت: امروز نشست کمیسیون مشترک آژانس در آغاز هشتمین دور مذاکرات در وین برگزار شد. در این نشست طرف های مختلف از جمله هماهنگ کننده کمیسیون مشترک بر موفقیت دور قبلی مذاکرات تاکید کردند و اذعان داشتند که در دور قبلی مذاکرات پیشرفت های خوبی حاصل شده و چارچوب مناسبی برای پیشرفت مذاکرات فراهم شده است. مذاکرات

وی افزود: نکته مهم در این دیدار این بود که نمایندگان کشورهای مختلف بر اهمیت اولویت دادن به موضوع لغو تحریم ها و راستی آزمایی و تضمین در دور هشتم مذاکرات در وین تاکید کردند و از این رو قرار شد صبح فردا مذاکرات انجام شود. (امروز، سه شنبه) با موضوع لغو تحریم ها شروع کنید و بر بررسی پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران در دو موضوع مهم راستی آزمایی و پادمان تمرکز کنید.

  آغاز هفتمین جشنواره استانی فیلم فجر در اردبیل

هشتمین دور مذاکرات لغو تحریم ها شب گذشته (به وقت وین) با تشکیل جلسه کمیسیون مشترک آژانس بین المللی انرژی اتمی به ریاست علی باقری، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا، معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا آغاز شد. در این نشست که در هتل کوبورگ و با حضور هیات هایی از ایران، گروه 1+4 و اتحادیه اروپا برگزار شد، روند مذاکرات ارزیابی شد. در این دیدار همچنین چگونگی ادامه مذاکرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه ایران در تازه ترین بیانیه خود درباره مذاکرات وین تاکید کرد که اگر همه کشورها جدی باشند، می توان در آینده نزدیک به توافق رسید.

دیدگاهتان را بنویسید