رکورد شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حفظ محیط زیست درخشان است

به گزارش موج نیوز، بهنام کاویانی، رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه در نشست تخصصی «تنفس هوا» با موضوع کنترل آلودگی هوای اصفهان که توسط شرکت فولاد مبارکه برگزار شد، گزارشی از اقدامات شرکت فولاد مبارکه ارائه کرد. کنسرسیوم مراکز تحقیقاتی اصفهان. وی برای کنترل و کاهش آلودگی هوا گفت: فلسفه شرکت فولاد مبارکه یک شرکت عمرانی است و هدف این شرکت محیط زیست پایدار است چرا که مسیری برای توسعه پایدار خواهد بود. کارنامه فولاد مبارکه در حفاظت از محیط زیست درخشان است.

وی ماموریت شرکت فولاد مبارکه را تامین ایمنی و سلامت در کار و همچنین حفظ محیط زیست دانست و افزود: دستیابی به توسعه پایدار و تبدیل شدن به سازمانی پیشرو از طریق حفاظت از محیط زیست در شرکت فولاد مبارکه با تمرکز بر توسعه پایدار از طریق کاهش آلودگی. هوا، کاهش انرژی، استانداردسازی، آموزش، اقتصاد چرخشی، مدیریت آب و مدیریت پسماند.

رئیس شرکت فولاد مبارکه با تاکید بر اینکه ماموریت شرکت فولاد مبارکه حفظ محیط زیست است، گفت: برنامه ریزی، پشتیبانی و کنترل عملکرد.

توسعه اقتصاد چرخشی و تکیه بر بازیافت محصول برای دستیابی به کمترین ضایعات

وی با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه با تحریم ها و اقدامات مختلف تاجگذاری توانسته به خوبی شرایط را مدیریت کند، اذعان داشت: این صنعت در اختیار شهروندان بوده و متعهد به ارائه خدمات به مردم است.

کاویانی با تاکید بر ضرورت اقتصاد چرخشی – ارزیابی چرخه عمر محصولات مطابق با استانداردهای جهانی، گفت: سیاست شرکت فولاد مبارکه توسعه اقتصاد چرخشی و تکیه بر بازیافت محصولات برای داشتن کمترین ضایعات است.

وی با اشاره به پایش وضعیت آلایندگی شرکت فولاد مبارکه تاکید کرد: پایش آلاینده ها در بزرگترین واحد صنعتی کشور به چند صورت انجام می شود.

فولاد مبارکه سوابق زیست محیطی مناطق مختلف را منتشر می کند

رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه ماهانه گزارش های زیست محیطی حوزه های مختلف را صادر می کند، گفت: آموزش استانداردها، دستورالعمل ها و رویه ها در شرکت فولاد مبارکه با آموزش زنجیره تامین، آموزش کارفرمایان، کارکنان و پیمانکاران دنبال می شود.

  حمله به قبرستان مسلمانان در سوئد

وی با اشاره به کنترل عملیات کاهش انتشار آلاینده ها گفت: نصب غبارگیر در فولاد مبارکه به پایان رسیده و پروژه کاهش گرد و غبار از سقف صنعت فولاد این شرکت از سال 89 آغاز و تا سال 94 به پایان رسید.

کاویانی با اشاره به نصب سامانه پایش آنلاین دودکش در مناطق تولیدی فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه برای جلوگیری از خروج گرد و غبار به هوا، جاروبرقی های صنعتی ثابت و متحرک را برای جمع آوری و کاهش انتشار گرد و غبار نصب کرده است.

طراحی، ساخت و راه اندازی آسیاب پودر در زمینه فولاد

وی با اشاره به ساخت واحدی برای تبدیل گرد و غبار آهک به بریکت برای انتقال به فولاد، تصریح کرد: ساخت دو مخزن بزرگ برای ذخیره آهک ریزدانه به منظور جلوگیری از پخش گرد و غبار آهک در هوا و آلودگی ایجاد شده است. ; تجهیز تسمه برای انتقال مواد به سیستم های مکانیزه آب پاش از دیگر اقدامات شرکت فولاد مبارکه برای کاهش آلودگی هوا است.

رئیس محیط زیست فولاد مبارکه با اشاره به نصب بیش از 40 شوت اگزوز در محوطه آهنی این شرکت گفت: بهینه سازی فرآیند احتراق یکی از اقدامات مهم فولاد مبارکه برای کاهش آلودگی هوا است.

وی با اشاره به پروژه های جاری شرکت فولاد مبارکه گفت: قرارداد طراحی، ساخت و راه اندازی غبارگیر در صنعت فولاد، کاهش مصرف گاز در کوره های نورد گرم پیش گرم با افزایش راندمان کوره، اجرای فاز دوم پایش آنلاین دودکش ها، ساخت 12 غبارگیر در صنعت آهن فولاد مبارکه در حال انجام است.

  وزیر کشور فردا به کرمانشاه سفر می کند

نقش فولاد مبارکه در ارتقای سلامت آب های زیرزمینی و بهداشت محیط از طریق تصفیه فاضلاب شهری

کاویانی با اشاره به تصفیه خانه فاضلاب شهرهای اطراف شرکت فولاد مبارکه با ظرفیت اسمی هزار متر مکعب در ساعت و قابلیت توسعه آنها تا 1500 متر مکعب، گفت: با کاهش وابستگی این شرکت به آب خام، همچنین سلامت آب های زیرزمینی و چاه های جذبی و سلامت محیط زیست مناطق اطراف را بهبود بخشیده است.

وی در این نشست با ارائه گزارشی از «تعالی شرکت فولاد مبارکه در مصرف آب در بین تولیدکنندگان بزرگ فولاد جهان» گفت: شرکت فولاد مبارکه مسائل زیست محیطی را از منظر همه جانبه دنبال می کند.

رئیس اداره محیط زیست شرکت فولاد مبارکه افزود: رویکرد فولاد مبارکه در تصفیه فاضلاب، ارتقای سلامت و حفظ محیط زیست در منطقه و تصفیه و بازیافت پساب های صنعتی برای رفع برخی از نیازها است.

وی با بیان اینکه جمع آوری و انتقال فاضلاب خانگی باید بخشی از نیازهای شرکت فولاد مبارکه را برطرف کند، خاطرنشان کرد: بهینه سازی و کاهش مصرف آب در فرآیندهای تولید فولاد از دیگر رویکردهای فولاد مبارکه در تامین و تصفیه فاضلاب است.

کاویانی با اشاره به اینکه آب ورودی به چرخه بدنه فولاد مبارکه چندین بار برای تبخیر یا تغذیه فضای سبز این شرکت به صورت قطرات آب بازیافت شده است، تائید کرد: اقدامات شرکت فولاد مبارکه برای بهینه سازی مصرف آب منجر به بهبود می شود. این شرکت و پروژه های متعددی برای کاهش مصرف آب در فولاد مبارکه شناسایی شده است.

رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه با اشاره به فعالیت تصفیه خانه های موجود در شرکت فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه دارای تصفیه خانه صنعتی با ظرفیت اسمی 3000 مترمکعب پساب صنعتی در ساعت و توانایی است. تصفیه فاضلاب های صنعتی مختلف و همچنین امکان تصفیه و بازیافت پساب.

  ثبت 4122 درخواست دستگاه های کاهش مصرف آب از طریق سامانه 1522

کاویانی تاکید کرد: شرکت فولاد مبارکه با احداث شبکه انتقال و احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری به ارزش کل 650 میلیارد تن، بزرگترین تصفیه خانه فاضلاب کشور را با ظرفیت 72 هزار متر مکعب در روز و با مجموع در اختیار دارد. هزینه 62 میلیون یورو

وی با اشاره به وجود آزمایشگاه پیشرفته پایش فاضلاب با اندازه گیری 21 پارامتر به صورت آنلاین با هزینه 25 میلیارد تومان، گفت: تمامی اطلاعات و داده های شرکت فولاد مبارکه روشن است زیرا همواره در حال بهبود وضعیت فعلی هستیم. .

رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه با اشاره به پروژه های جاری در حوزه آب و فاضلاب شرکت فولاد مبارکه گفت: برج های خنک کننده واحد احیای مستقیم شماره یک و برج های خنک کننده هیبریدی در شرکت فولاد مبارکه به نشانی تعویض می شود. قیمت 600 میلیارد تن

وی همچنین مصرف آب خام اختصاصی فولاد مبارکه را با سایر تولیدکنندگان فولاد جهان مقایسه کرد و گفت: مصرف آب شرکت فولاد مبارکه بسیار کمتر از بزرگترین شرکت های فولادی جهان است. طی دهه گذشته، این شرکت با برنامه ریزی خوب و سرمایه گذاری در آب های جایگزین، مصرف آب خام را به شدت کاهش داده است.

کاویانی در پایان با تاکید بر رعایت استانداردها و ممیزی های جهانی در تمامی حوزه های مرتبط با آب و محیط زیست، گفت: بازیافت و بهره وری پساب شرکت فولاد مبارکه، مدیریت آبیاری گرینلند، آموزش و شناسایی ارزش آب، مدیریت آب پساب و انطباق. با رعایت الزامات قانونی از مهم ترین اقدامات این شرکت برای صرفه جویی در مصرف بهینه آب است، در حالی که فولاد مبارکه طی دهه گذشته روند تولید فولاد را دنبال کرده و ضمن کاهش مصرف آب، مصرف آب را کاهش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید