حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اصلاحات لازم است / نقد بی نظمی در برخی برنامه ها

خبر عجیب

شفقنا- آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اعلام لزوم اصلاح در حوزه گفت: مدتی است به این فکر می کنم که اگر بخواهیم حوزه را اصلاح کنیم باید حوزه علمیه را در حوزه ایجاد کنیم، یعنی حوزه دیگری در حوزه ایجاد کنیم. آن حوزه انتخابیه

به گزارش شفقنا، مرجع تقلید شیعیان در دیدار با اعضای شورای عالی حوزه های علمیه، با ارزیابی و تشکر از فعالیت ها و برنامه های این شورا، تلاش برای همسویی افکار و نظرات را مورد توجه قرار داد و گفت: باید نشریه علمی و تخصصی در این خصوص وجود داشته باشد. حوزه علمیه، نظر همه صاحب نظران و صاحب نظران را جمع آوری کند تا در جهت حداکثری همگرایی دیدگاه ها و نظرات اقدام عملی انجام دهد.

وی موضوعات جدیدی مانند ارز دیجیتال و مواردی از این قبیل را از جمله مواردی عنوان کرد که در این مجله تخصصی نیاز به بررسی و تحقیق دارد.

آیت الله مکارم شیرازی در برخی از سمینارها از بی نظمی انتقاد کرد و گفت: گاهی نمی خواهیم این حقایق تلخ را بشنویم و ببینیم، اما واقعیت این است که نظم به هم ریخته است.

وی افزود: یکی از واقعیت ها این است که می گویند اگر حوزویان جذب دانشگاه یا قوه قضائیه یا آموزش و پرورش شوند، حوزه متضرر می شود، اما نظر ما برعکس است و معتقدیم می توان افراد دیگری را جایگزین کرد.

این مرجع تقلید شیعیان در ادامه توصیه های خود به کارکنان شورای عالی حوزه علمیه به ضرورت اصلاح در حوزه پرداخت و گفت: مدتی است که به این فکر می کنم که اگر می خواهیم حوزه را اصلاح کنیم باید در این حد باشد. دامنه. یعنی باید از بین پنجاه هزار طلبه 10000 طلبه مستعد را مطالعه و انتخاب کنیم و علاوه بر برنامه حوزوی، برنامه درسی دیگری برای آنها ایجاد کنیم و برنامه های تحقیقاتی جامع تری برای آنها ایجاد کنیم و شهریه بیشتری بپردازیم، بنابراین باید پرورش دهیم. دانش آموزان شایسته و نخبه، البته این کار باید با برنامه ریزی دقیق انجام شود.

  ماجرای رفع محرومیت جودو/ ابراز امیدواری به رئیس فدراسیون

وی به ضرورت احیای کمک های سمینار اشاره کرد و افزود: باید کمیته ای قوی برای احیا و احیای خیرین فراوان حوزه علمیه تشکیل شود.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان برگزاری اینگونه جلسات بین مراجع و شورا را خوب و مثبت ارزیابی کرد و از تلاش و احساس مسئولیت اعضا قدردانی کرد و گفت: با همکاری و همت اعضا مشکلات حل خواهد شد. همه و توسل و دعا اگر خدا بخواهد.

در ابتدای این دیدار، آیت الله حسینی بوشهری و آیت الله اعرافی گزارشی از برنامه ها و فعالیت های شورای عالی حوزه های علمیه ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید