حجت الاسلام والمسلمین رفیعی: مبلغان باید سیره حضرت زهرا(س) را برای جوانان تبیین کنند.

خبر عجیب

شفقنا- حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی بر لزوم رعایت الگوی رفتاری صحیح و عملی تاکید کرد و گفت: در جامعه امروزی جوانان فدای جنگ نرم فضای مجازی شده اند؛ در این راستا باید توجه داشت که این الگوی رفتاری در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد. لازم است مبلغان با ارائه سیره حضرت زهرا علیهاالسلام و ارائه ابعاد مختلف رفتار به این معضل بپردازند.

به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی «کارشناس مسائل دینی» در سلسله نشست های فاطمیه با موضوع نقش های سه گانه «دختر، همسر و مادر» جمعیّت حضرت زهرا(س) برگزار شد. حضور یکی از مبلغان به همت سرویس فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز همایش های غدیر برگزار شد.

وی مطرح شدن شخصیت حضرت فاطمه (س) در جامعه را امری مهم دانست و تصریح کرد: ارائه شخصیت متعالی و ویژگی های منحصر به فرد رفتاری حضرت فاطمه (س) که مبلغان عزیز می توانند به قرآن، سخنان پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)، سخنان ائمه (ع)، مقالات نویسندگان و علما و در نهایت با مراجعه به تاریخ به این امر دست یافت.

استاد حوزه، قرآن را منبع اصلی و راهنمای معرفت حضرت زهرا(س) دانست و تصریح کرد: .آ.س.) و آیات دیگری مانند; آیه 9 سوره حشر (آنها بر نفس خود کار می کنند، هر چند برایشان خاص باشد) و سوره قطر به طور غیر مستقیم به آن اشاره می کند.

وی همچنین بر لزوم رعایت الگوی رفتاری صحیح و عملی تاکید کرد و افزود: در جامعه امروزی جوانان فدای جنگ نرم فضای مجازی شده اند. لازم است مبلغان با ارائه سیره حضرت زهرا علیهاالسلام و ارائه ابعاد مختلف رفتار به این معضل بپردازند.

  پیام تبریک ژنرال بیل مکانیکی پس از انتصاب امیر خاتمی

رفیعی بیان کرد: مسئله اطاعت در دین مبین اسلام به سه بخش اطاعت محض از احکام الهی، اطاعت ناخالص از دشمنان و اطاعت مشروط در زمینه هایی که منجر به معصیت خداوند متعال نمی شود، تقسیم می شود. والدین باید مراقب برخی از خواسته های فرزندان خود باشند تا آنها را به ورطه گناه و معصیت نکشند.

وی گفت: موضوع احترام به رفتار متقابل در خانواده و جامعه یکی از عواملی است که مغفول مانده است. به نظر می رسد سبک زندگی غربی مسئله احترام را مانعی در برابر رفتار و اهداف شیطانی خود می داند; این فضیلت باید در جامعه رواج پیدا کند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به برخی از مطالب کتاب «احترام و تکریم» نوشته محمود اکبری، گفت: در این کتاب مقوله تکریم و حرمت و حدود آن از منظر آیات قرآن کریم مورد توجه و تبیین قرار گرفته است. الف، احادیث و داستان های معصوم. مواردی که نباید مورد احترام قرار گیرند، مانند بدعت گذار، مرتکب فسق، حاکم ظالم و رعایایی که رعایت آنها لازم است، مانند احترام به خود، پدر و مادر، مقدسات دیگران و غیره.

خداوند متعال در چهار آیه در قرآن کریم موضوع احترام به پدر و مادر را همچون آیه 36 سوره نساء در کنار وحدت خود مطرح کرد که نشان از اهمیت آن دارد. به این وحدت آموزه های اسلامی و دینی، وظایف مربوط به ارتباط با والدین از جمله دعا برای آنها، نیکی و نیکی کردن، سخاوتمندانه صحبت کردن و عدم اتکا به خدماتی که دریافت می کنند، موضوع اصلی و الگوی رفتاری فرزندان با والدین قرار داده است.

  بیانیه ایالات متحده: روسیه اسامی اوکراینی هایی را که باید کشته یا زندانی شوند فهرست می کند

این کارشناس مسائل دینی گفت: حضرت زهرا(س) بر اساس یک بیان تاریخی در مقام دخترانه تمام دستورات الهی را برای احترام به پدر و مادر به طور کامل انجام داده است. در مورد نقش همسرش اصولی چون احترام، حس تقدیر، عشق، زیبایی و بودا بیان شد. مبلغان می توانند با مراجعه به کتاب سیره اخلاقی و سیره حضرت زهرا(س) اثر محمدرضا جباری با مبانی یاد شده آشنا شوند.

وی در پایان به تشریح اصول تربیت فرزند از نظر سبک زندگی حضرت زهرا(س) پرداخت و خاطرنشان کرد: تربیت فرزند در حوزه های دینی، اخلاقی، اجتماعی، عاطفی و سیاسی از جمله موضوعاتی است که با مطالعه می توان به آن پرداخت. سیره حضرت فاطمه (س). ) راه خود را به سوی او یافت.

دیدگاهتان را بنویسید