حجت الاسلام شهریاری بر ضرورت وحدت بین مسلمانان تاکید کرد

خبر عجیب

شفقنا- دبیرکل مجمع جهانی انسجام مذاهب اسلامی در دیدار با رئیس شورای علمای شیعه پاکستان بر لزوم برنامه ریزی برای تقویت وحدت بین مسلمانان تاکید کرد.

به گزارش شفقنا حجت الاسلام دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیئت همراه با علامه سید ساجد نکاوی عضو شورای عالی مجمع جهانی همگرایی مذاهب اسلامی دیدار کردند. .

حجت الاسلام شهریاری با تاکید بر آمادگی مجمع انسجام برای ادامه همکاری با شیعیان پاکستان برای افزایش وحدت، گفت: نگاه حضرتعالی به وحدت نشان دهنده آگاهی شماست.

دبیرکل مجمع جهانی انسجام مذاهب اسلامی با گرامیداشت یاد حضرت امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار وحدت گفت: شکی نیست که ما در جامعه پاکستان مشکل داریم. علما باید در امر تعلیم و تربیت تلاش کنند تا دشمنان نتوانند از شعور پایین توده ها سوء استفاده کنند و تفرقه ایجاد کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه درباره لزوم حفظ وحدت مداحان اهل بیت گفت: نکته دیگر تذکر به مداحان است. برای اینکه در مسیر توهین به مقدسات قرار نگیریم، باید با دانشمندان همراهی و کمک کرد. اشرافیت علما باعث می شود که پیروان تفکر شیعی وزن خود را حفظ کنند. تفکر اولیه انقلاب اسلامی به هر نحوی با توهین مخالف بود، زیرا استکبار جهانی از این زاویه برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان استفاده می کند.

در این دیدار، مولوی نذیر احمد سلامی، عضو شورای عالی تقریب مذاهب اسلامی نیز در سخنانی کوتاه بر لزوم گسترش وحدت و عدم توهین به مذاهب مختلف تاکید کرد.

  گوگل به دلیل عدم موفقیت مکرر در حذف محتوای غیرمجاز در روسیه به شدت جریمه شده است

دیدگاهتان را بنویسید