تماس های عربی و بین المللی برای متقاعد کردن عبدالله حمدوک به استعفا

خبر عجیب

شفقنا- تماس های منطقه ای و بین المللی با عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان برای منصرف کردن وی تشدید شده است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید، حمدوک روز سه شنبه چندین تماس تلفنی از جمله فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه بریتانیا دریافت کرد که در آن بن فرحان بر اهمیت توافق گروه نظامی و لزوم تشکیل یک توافق جدید تاکید کرد. دولت.

به گفته منابع آگاه، بن فرحان در این گفتگوی تلفنی با تاکید بر تعهد ریاض به تلاش برای گرد هم آوردن مواضع نظامی و غیرنظامی، از حمدوک خواست به فعالیت های خود ادامه دهد.

در همین راستا «ولکر برتس» نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در سودان که هم اکنون در شب سال نو میلادی در کشورش به سر می برد با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حکومتی سودان تماس گرفت و خواستار شد. او در مورد استعفای حمدوک و چگونگی جلوگیری از آن صحبت کند. دو طرف همچنین در مورد تحولات سیاسی اخیر سودان، همکاری و هماهنگی با دولت سودان در مورد موفقیت مرحله انتقال و تحقق تحول دموکراتیک گفتگو کردند.

در همین راستا منابع رسانه ای به صورت تلفنی بین حمدوک و جفری فلتمن، نماینده آمریکا در شاخ آفریقا درباره استعفای نخست وزیر سودان گفتگو کردند.

حمدوک همچنین تلفنی با احمد ابوال گیت، دبیرکل اتحادیه عرب گفتگو کرد.

با تشدید اعتراضات مردمی و سیاسی علیه توافق عبدالله حمدوک با البرهان در 21 نوامبر، حمدوک چند روز پیش اعلام کرد که قصد استعفا از نخست وزیری را دارد. این توافق که از نظر مردم مشروعیت بخشیدن به کودتاچیان است، تاکنون به دلیل اختلافات سیاسی در تشکیل دولت جدید ناکام مانده است.

  یارانه نقدی آذر 1400 فردا پرداخت می شود

پس از اعلام وضعیت فوق العاده در سودان توسط البرهان در 25 اکتبر و انحلال شورای حاکم و شورای وزیران، سودان شاهد ناآرامی های سیاسی و یک جنبش اعتراضی بزرگ بود که منجر به کشته شدن 48 معترض شد.

اعتراضات پس از امضای توافقنامه بین حمدوک و البرهان در 21 نوامبر تشدید شد و حمدوک تحت فشار شدید معترضان قرار گرفت و چندین تجمع اعتراضی برگزار شد که بزرگترین آنها یکشنبه گذشته در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری برگزار شد. این راهپیمایی با انتقادهای گسترده بین المللی و محلی نسبت به استفاده بیش از حد از زور توسط سرویس های امنیتی مواجه شد.

این خبر را در العربی الجدید ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید