با تزریق نوبت سوم، مقاومت بدن در برابر امیکرون را افزایش دهید

به گزارش موج نیوز، پیام طبرسی در حاشیه نشست کمیته علمی تاج کشور در خصوص تاثیر واکسیناسیون بر روی تاج ایمیکرون گفت: بر اساس مطالعات مختلف بین المللی، کسانی که دوز سوم یا بوستر را تزریق کرده اند، سطح ایمنی و مقاومت خود را نسبت به Emicron خیلی بالاست. حال اگر فردی قبلا تاج گرفته باشد، ایمنی خوبی ایجاد می کند. بنابراین، توصیه می کنیم که همه افراد دوز سوم واکسن کراون را تزریق کنند.

وی گفت: وضعیت فعلی ما به دلیل واکسیناسیون است. اگر ما واکسینه نمی شدیم، وضعیت ما مانند کشورهای اروپایی بود.

طبرسی در خصوص نوبت سوم واکسن گفت: انواع واکسن ها در دنیا وجود دارد و ما شرایط خاص خود را داریم. در کشور ما حدود 70 تا 80 درصد افراد یک بار به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا می شوند و وقتی این جمعیت واکسن های موجود را تزریق می کند، ایمنی خوبی ایجاد می کند. واکسن اصلی با پلت فرم ویروس کشته شده نیز در سه دوز تزریق شد. این بدان معنی است که فردی که سینوفارم مصرف می کند باید سه دوز تزریق کند تا ایمن باشد. برای کسانی که اسپوتنیک یا استرازنکا دریافت کرده‌اند، می‌توانند واکسن‌های پروتئینی یا همان پاستوکوک را تزریق کنند.

وی گفت: اسپیکوژن تا دو سه هفته آینده قابل مجوز است که با وجود عوارض کم می توان از آن به عنوان دوز یادآوری نیز استفاده کرد.

طبرسی درباره عوارض آمیکرون گفت: تاکنون طبق گزارشات، عوارض آمیکرون بسیار کمتر از دلتا بوده و بیماری زایی آن کمتر از دلتا است. اگرچه مسری تر است. اما آمیکرون یک روند جدید است و هنوز گسترش آن در کشور مشخص نیست.

  تسویه بدهی با ایران در اولویت است

یکی از اعضای کمیته علمی ملی مبارزه با تاج و تخت افزود: در هفته گذشته در یک مورد به 34 مورد رسیدیم و ممکن است این تعداد افزایش یابد. بنابراین، رفتار باید بسته به جهت بیماری تغییر کند. در حال حاضر افزایش موارد مثبت در کشور نداریم و هر روز موارد مثبت زیر 2000 است که نشان می دهد هنوز با قیام مواجه نیستیم اما هر لحظه ممکن است اتفاقی بیفتد و باید اتفاق بیفتد. نظارت شد.

وی گفت: رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از ماسک می تواند بسیار مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید