اظهارات سرمربی استقلال در مورد حذف از لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش موج نیوز، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در نشست خبری پیش از دیدار مقابل فولاد خوزستان گفت: با تیم بسیار خوبی بازی می کنیم. این تیم در خط دفاعی تیم خوب و منظمی است.» آنها از زمانی که نکونام به تیم اضافه شده و از تک موقعیت های بهتری استفاده می کنند، عملکرد بهتری دارند. برای پیروزی در بازی فردا باید باهوش باشیم. من در ابتدای فصل صحبت های زیادی با بازیکنان داشتم و به آنها گفتم که استقلال باید قهرمانی بگیرد که در این سال ها کمرنگ شده است. امیدوارم این روند را تا پایان فصل ادامه دهم.

مجیدی ادامه داد: متأسفانه گفوری نمی تواند این بازی را انجام دهد اما فکر می کنم در بازی بعدی بتوانیم از آن استفاده کنیم، یامگا سرماخوردگی دارد اما جدی نیست و در تمرین امروز شرکت خواهد کرد. مطهری هم کمی مصدوم شد و امروز در حال بررسی وضعیت تمرینی او هستیم.

سرمربی استقلال درباره حذف از لیگ قهرمانان آسیا گفت: از شما می پرسم کدام خبر بدتر از این برای استقلال و پرسپولیس می تواند باشد؟ باید افتخار کنند که این دو تیم در این مسابقات حضور دارند. جالب اینجاست که دلایل این مشکل مورد بحث قرار نگرفته است.

برخی رسانه ها به من انتقاد کردند که مجیدی دنبال بهانه است. عاملان آن باید به دست عدالت سپرده شوند. نه تنها مورد آزار و اذیت قرار نمی گیرند، بلکه مسئولیت های بالاتری به آنها داده می شود. این یک فاجعه برای فوتبال ملی است با وجود اینکه هواداران دو تیم در لیگ قهرمانان حضور ندارند. برای من این اصلا قابل هضم نیست، فقط امیدوارم معجزه ای رخ دهد و در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

  سامانه بارشی از روز دوشنبه وارد کشور می شود

وی در خصوص دیدار مقابل پیکان از جام حذفی نیز گفت: همه تیم های حاضر در جام حذفی قابل احترام هستند و تیمی که به دنبال قهرمانی است برایش مهم نیست با چه تیمی بازی کند. من برای جام حذفی حساب ویژه ای کردم و قبلا هم گفته بودم که باید برای جبران دو فصل تلاش کنم که نتوانستیم در فینال قهرمان شویم و این جام را ببریم.

وی در خصوص گل نزدن استقلال افزود: خط دفاعی تیم من را بهترین مدافعان لیگ ایران تشکیل می دهند. امیدوارم سرمربی تیم ملی بازی های تیم ما را ببیند چرا که این بازیکنان شایسته دعوت به تیم ملی هستند. آنچه در تیم ما وجود دارد دفاع تیمی است. وقتی می گوییم دفاع تیمی، منظورمان فقط خط دفاع نیست. ما روی دفاع تیمی کار می کنیم و بازیکنان در بازی عملکرد خوبی دارند. در مصاحبه قبلی گفته بودم که هواداران استقلال خواهان بازی هجومی هستند و فکر می کنم به زمان نیاز داریم تا استقلال بتواند کاری را که هواداران دوست دارند انجام دهد.

من به منتقدان احترام می گذارم

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره تغییر ترکیب و سیستم افزود: خوب است یک تیم بتواند با ترکیب دیگری بازی کند. شما ببینید من چقدر بازیکن خوبی هستم که می توانم در هر بازی تیمم را بر اساس تیم حریف رتبه بندی کنم. من به منتقدان احترام می گذارم اما خوب است که مثلا سرمربی فولاد نمی داند فردا با چه تیمی بازی خواهم کرد. ممکن است بازیکنان را جابه جا کرده باشیم، اما نحوه بازی ما و مواردی از این دست تغییر نکرده است. ما یک بازی را 1-2-3-4 انجام دادیم و در بقیه بازی ها 2-5-3 یا 3-4-3 انجام دادیم. او درباره کیفیت آرارات گفت: واقعا شرمنده بازیکنانم هستم. به عنوان مربی تیم در طول هفته به دلیل کیفیت پایین این رشته کمردرد را تجربه می کنم. البته چاره ای نداریم. دیدم کارکنان استقلال به دنبال زمین هستند اما زمین با کیفیتی پیدا نمی کنند. سه چهار زمین باکیفیت هم داشت که جالب است بگوییم تیم های شهرستانی آن را گرفتند. یعنی ما در تهران چمن نداریم اما تیم های شهرستانی چمن خوبی در تهران دارند. یک هفته به ما اجازه دادند در زمین آنها تمرین کنیم، هفته بعد وقتی از آنها خواستیم جواب منفی دادند و اجازه تمرین ندادند.

  نمایش ال هفت اوایل تابستان روی صحنه می رود/ نمایش سیروس همتی

تا روزی که ورا گفوری جام را نبرد، به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم

مجیدی ادامه داد: تا روزی که وریا گفوری جام را نبرد به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم. تمام تمرکز من روی کار گروهی است. هنوز بازی های زیادی باقی مانده است و اگر تیمی الان فکر می کند می تواند برنده شود، برای آنها سم است. من هر روز به بازیکنانم می گویم که به چیزی رسیده ایم که بسیاری از تیم ها می توانند به آن برسند. مهم این است که آنچه را که به دست آورده ایم حفظ کنیم. تمرکز من بر حفظ آنچه به دست آمده است است.

وی درباره ناراحتی رشید مظاهری توضیح داد: ما هیچ بدبختی نمی بینیم. ما سه دروازه بان خوب داریم و تا پایان فصل به هر سه دروازه بان نیاز دارم. به هافبک و مهاجم هم نیاز دارم. این وظیفه بازیکنان است که خوب تمرین کنند و بازیکنان هم خوب تمرین کنند. آنچه از بیرون می شنوم درست نیست و در تیم من نیست. بازیکنان خوب تمرین می کنند و رشید هم خوب تمرین می کند و از این نظر مشکلی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید