ارائه خدمات درمانی در سه مرحله برای مسافران در مرز دوغارون

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حیدر احسانی مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد در خبری اعلام کرد: مراقبت های بهداشتی مسافران مرز دوغارون برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور در سه مرحله از شهر هرات در افغانستان تا مرز دوغارون امتداد دارند.

احسانی افزود: با توجه به ظهور سویه تاج جدیدی به نام اومیکرون، این بر عهده متخصصان حوزه سلامت است که این ویروس را از کشور خارج کنند یا در صورت بروز، کمترین مشکل را خواهد داشت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد نیز گفت: طبق تصمیم کارخانه برخورد با تاج در حال حاضر مسافران دارای ویزای تجاری و پزشکی مجاز به ورود به کشور هستند و مسافران دارای ویزای توریستی ممنوع می باشند.

وی افزود: در پاسگاه بین المللی دوغارون که محل تردد بیش از 500 مسافر خارجی در روز است در مرحله اول آزمایشات بهداشتی انجام شده است. تشخیص سریع تاج گفته می شود افرادی که آزمایششان مثبت است به کشور خود باز می گردند و تا ۲۱ روز اجازه ورود به ایران را ندارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد : مرحله دوم مراقبت های بهداشتی در پاسگاه مرزی دوغارون که با همکاری جمعیت هلال احمر انجام می شود شامل ارزیابی و در نهایت مسافران ورودی از نظر بیماری های عفونی مانند سرخک، سرخجه و سل بررسی می شوند.

احسانی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین مسافران افغانستانی می توانند با دریافت کارت سلامت در مراکز درمانی مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مشهد در هرات آزمایش تاج را انجام دهند. مرز دوغارون برای ورود به ایران

  حضور یک میلیون و 400 هزار دانش آموز خراسان رضوی در کلاس های درس

دیدگاهتان را بنویسید